Květen 2010

Lesson #2 - Notes and rhytm

19. května 2010 v 21:32 | Joy |  Lessons
ak a další si dáme nějaké základy té hudební teorie, které jsou naprosto nezbytné, ale většinou už to stejně znáte ze základky. Každopádně přiložím už první notičky.

Lesson #1 - About Guitar

5. května 2010 v 20:10 | Joy |  Lessons
Ok, tak tedy začneme. Tohle je taková úplně úvodní věc, kterou by měl každý hráč vědět. Už je to celkem zaběhlá věc, takže mě nepřekvapí, když jako odezva bude, že to bylo o ničem, ale tak co, říkala jsem od začátku, tak od začátku. My jsme si to taky říkali na první hodině :) říkali jsme si toho teda víc a už jsme i hráli, ale mě k prvnímu hraní chybí jedny noty, které jsem půjčila, takže to bude až v druhé lekci :)

Official World Record Guitar Speed

5. května 2010 v 8:16 | Joy |  Videos
Tohohle chlápka prostě nikdy nepochopím. Zajímalo by mě, kolik času věnoval tomuhle songu a kolik hraní něčeho jiného. Je tedy pravda, že hraje x hodin denně. Nicméně klobouk dolů. Světový rekord v rychlosti hraní na kytaru 320bmp. Má v rukách asi motorek ;)


Let´s Start

4. května 2010 v 18:34 | Joy |  About
Zdravím!

Po hodně, opravdu hodně dlouhém zvažování jsem založila tenhle blog. Sama nevím, co od toho očekávat. Udělala jsem to, jelikož mě k tomu vybídlo více lidí, takže obsah bude především pro ně.

A co že tu vlastně bude? Asi bych nejdřív měla předeslat, že dva roky hraju na elektrickou kytaru. No a několik mých přátel by taky rádo, ale bohužel nemají takové štěstí, aby mohli mít toho nejlepšího učitele, jakého si umíte představit.

Proto vzniknul tenhle blog. Bude to něco jako amatérské (opravdu velice amatérské) předání informací, které jsem získala já na hodinách. Pokusím se vzpomenout, jak se odehrávali naše hodiny a nějakým srozumitelným způsobem to popsat do jednotlivých článků.

Pokud by sem zavítal nějaký odborník a měl připomínky, uvítám je a budu ráda za poučení. Přece jen si sama před sebou připadám jako naprostý začátečník, takže vlastně ani nevím, co mě vedlo k tomu se překonat a založit tohle...

No kromě jednotlivých lekcí, které budou asi přibývat pomalu, bych sem ráda dávala nějaké zajímavosti ze světa kytar a kytaristů a nebo fotky... no prostě uvidíte :) pokud se to někomu nebude líbit... chodit sem nemusí....

Tak to by asi pro úvod stačilo :) Keep rockin´guys!!! ...Joy...